Barnes .264 Diameter 120 Grain Solid Hollow Point TSX 50 Count Bullets
SKU: BAR30244$41.95
In Stock
Barnes .264 / 6.5mm 120 Grain Triple-Shock X Boat Tail Bullet (50)
WARNING: This product can expose you to Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to – www.P65Warnings.ca.gov.
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Brand | |
| Caliber/Gauge | |
| Type | Hunting |
| Bullet Type | |
| Country of Origin | USA |
| G1 Ballistic Coefficient | 0.381 |
| Lead Free | Yes |
| Product Model | TSX |
| Quantity | |
| Sectional Density | 0.246 |
| Diameter | 0.264 |
| Grain Weight | |
| Caliber | 264 Caliber, 6.5mm |
| Pack Config | Box |
Related products
-

CCI Small Pistol Magnum Primers #550 Box of 1000
$83.95Rated 4.95 out of 599In Stock
Add to cart -

CCI U.S. Musket Caps 4-Wing 100 Count
$15.95Rated 4.88 out of 58In Stock
Add to cart -

CCI 50 BMG Primers #35 Box of 500
$569.95Rated 5.00 out of 513In Stock
Add to cart -

CCI Small Rifle Magnum Primers #450 Box of 1000
$88.95Rated 4.94 out of 590Out of stock
Out of stock
Read more
-
Rated 5 out of 5
Mike (verified owner) –
quick delivery great products. my 6.5×284 shoots these in little holes.
Mike (verified owner) –
-
Rated 4 out of 5
DEREK (verified owner) –
hard to find bullets shipped fast… shipping / handling fees are a bit excessive.
DEREK (verified owner) –
-
Rated 5 out of 5
zachariah stephens (verified owner) –
zachariah stephens (verified owner) –
-
Rated 5 out of 5
WILLIAM FRANZ (verified owner) –
Fast and accurate out of my 264 Win Mag.
WILLIAM FRANZ (verified owner) –


John S. (verified owner) –
John S. (verified owner) –