Barnes .310 Diameter 123 Grain Solid Hollow Point TSX 50 Count Bullets
SKU: BAR30391$41.95
In Stock
Description
Barnes .310 / 7.62X39 123 Grain Triple-Shock X Boat Tail Bullet (50)
WARNING: This product can expose you to Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to – www.P65Warnings.ca.gov.
Additional information
| Weight | 0.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Brand | |
| Caliber/Gauge | |
| Type | Hunting |
| Bullet Type | |
| Country of Origin | USA |
| G1 Ballistic Coefficient | 0.275 |
| Lead Free | Yes |
| Product Model | TSX |
| Quantity | |
| Sectional Density | 0.183 |
| Diameter | 0.310 |
| Grain Weight | |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Pack Config | Box |
| Cartridge | 7.62x39mm |
Related products
-
Sale!

CCI Small Rifle NATO-Spec Military Primers #41 Box of 1000
Rated 5.00 out of 515$110.95Original price was: $110.95.$99.95Current price is: $99.95.In Stock
Add to cart -

CCI Small Pistol Magnum Primers #550 Box of 1000
$83.95Rated 4.95 out of 599In Stock
Add to cart -

CCI Benchrest Large Rifle Primers #BR2 Box of 1000
$149.95Rated 5.00 out of 510In Stock
Add to cart -
Sale!

CCI 209M Magnum Shotshell Primers #9 Box of 1000
$82.95Original price was: $82.95.$79.95Current price is: $79.95.In Stock
Add to cart
Review & Questions Summary
There are no reviews yet.

