Barnes .323 Diameter 200 Grain Solid Hollow Point TSX 50 Count Bullets
SKU: BAR30398$48.95
In Stock
Description
Barnes .323 / 8mm 200 Grain Triple-Shock X Boat Tail Bullet (50)
WARNING: This product can expose you to Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to – www.P65Warnings.ca.gov.
Additional information
| Weight | 1.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Brand | |
| Caliber/Gauge | |
| Type | Hunting |
| Bullet Type | |
| Country of Origin | USA |
| G1 Ballistic Coefficient | 0.421 |
| Lead Free | Yes |
| Product Model | TSX |
| Quantity | |
| Sectional Density | 0.274 |
| Diameter | 0.323 |
| Grain Weight | |
| Caliber | 323 Caliber, 8mm |
| Pack Config | Box |
Related products
-
Sale!

CCI Large Rifle Military Primers Primers #34 Box of 1000
Rated 4.90 out of 529$112.95Original price was: $112.95.$94.95Current price is: $94.95.In Stock
Add to cart -

CCI Small Rifle Magnum Primers #450 Box of 1000
$88.95Rated 4.94 out of 590Out of stock
Out of stock
Read more -
Sale!

CCI Large Rifle Primers #200 Box of 1000
Rated 4.97 out of 567$85.95Original price was: $85.95.$59.95Current price is: $59.95.In Stock
Add to cart -

Federal Small Pistol Primers #100 Box of 1000
$89.95Rated 4.89 out of 596In Stock
Add to cart
Review & Questions Summary
There are no reviews yet.

